31

Partikülfiltre Temizleme İşlemi

http://www.partikultemizligi.com/hizmet-detay-Partikulfiltre-Temizleme-Islemi.html

PARTİKÜLFİLTRE TEMİZLEME İŞLEMİ                                  

Yüksek Isıyla Temizleme;

Bu işlem aslında hemen her araçta kendiliğinden olan bir işlemdir. Partikül filtresi 700 dereceye ulaştığında içerisindeki kurumları yakarak dışarı atar. Fakat 700 dereceye ulaşmak kolay değildir. Arabayı ortalama 2500 devirde 30 dakika civarı olduğu yerde çalıştırdığınızda partikül filtresinin sıcaklığı 700 dereceye ulaşabilmektedir.

Şehir içinde araç kullanımında aracınızı kısa mesafede kullanıyorsanız partikül filtresi temizlenmiyor olabilir.

Bazı araçların partikül filtresinin giriş ve çıkışında boru bulunur. Bu borulardan ilki partiküle giden gazın miktarını ölçer diğeri ise çıkan gazı ölçer. Eğer çıkan gaz giren gazın basıncından düşükse beyin  motora partikül filtresini temizlemesi için sıvı kimyasal madde gönderir. Bu madde motor içerisinde yakıtla birlikte yanar motor ısısı hızlı bir şekilde yükselerek partiküllerin temizlenmesini atılmasını sağlar.

Partikül Filtresini Çeşitli Kimyasallar ile Temizleme;

İki çeşit kimyasal madde bulunur bunlardan biri yakıt deposuna eklenen kimyasaldır. Diğeri ise dizel partikül filtresinin içine uygulanan kimyasaldır. Aracınızın tıkanıklık durumuna göres bu iki kimyasal tercih edilir.

Partikül Filtresini Sökerek Temizleme;

Bu işlem yapılırken partikül filtresi araçtan komple çıkarılarak çeşitli kimyasallarla özel bir makine kullanılarak temizlenir.